IMPREZY SZKOLNE

  • 20 listopada b.r. w naszej szkole obchodziliśmy Światowy Dzień Rzucania Palenia. Uczniowie, nauczyciele i pracownicy naszej szkoły mieli możliwość sprawdzenia wydolności swoich płuc za pomocą spirometru. Niektórzy z nas mogli pochwalić się naprawdę imponującym wynikiem. Ponadto w tym dniu odbyła się także wystawa prac związanych z tematyką szkodliwości palenia papierosów przygotowanych przez zespoły klasowe. Podczas przerw promowano zdrowy tryb życia, nauczyciele zachęcali do rzucania palenia, a także częstowali uczniów owocami. Trzymamy kciuki aby jak najwięcej osób porzuciło zgubny nałóg i wybrało zdrowie. ( zdjęcia są na Fb)
  • Podczas listopadowych zebrań odbyło się spotkanie rodziców z zaproszonymi gośćmi z Katolickiego Ośrodka „Dom Nadziei” w Bytomiu. Przewodnim tematem była profilaktyka uzależnień: „Narkoman – to może być także Twoje dziecko – czyli poradnik na zmartwionych rodziców”.
  • W marcu w ramach projektu „Profilaktyka chorób nowotworowych” uczennice szkoły ponadgimnazjalnej wzięły udział w zajęciach organizowanych przez poradnię GENOM. Zakres zajęć edukacyjnych obejmował prezentację aparatury medycznej, przy użyciu której wykonywane są badania mammograficzne i ultrasonograficzne, omawiana była diagnostyka i działania profilaktyczne z zakresu wczesnego rozpoznawania chorób nowotworowych piersi i raka jajnika.